HaPeSoft.cz
AUTOMATIZACE
VIZUALIZACE
SERVIS
KOMPONENTY
KATALOG
MANUÁLY
KONTAKT
MAPA STRÁNEK
Kalendář
Dlužníci
 
+420 728 726 127
 partnerský web:
PLC AUTOMATIZACE - Informace o automatizační technice, realizované pomocí PLC
BLAJA - automation portal
Paleček Elektro - průmyslová automatizace
 
 
 

PRŮMYSLOVÁ VIZUALIZACE A OVLÁDÁNÍ - HMI

SIMATIC HMI Key Panels Basic Panels Comfort Panels Mobile Panels Thin Clients PC Based WinCC TIA REFERENCE
 
Průmyslová vizualizace SIEMENS - SIMATIC, HMI, TIA je součástí komunikace mezi obsluhou (člověkem) a zařízením (strojem) zprostředkovávající informace o zařízení a poskytující možnosti jeho ovládání, řízení s použitím Key Panels, Basic Panels, Comfort Panels a dalších.
 

Průmyslová vizualizace a ovládání: SIEMENS - SIMATIC HMI, TIA, Scada

vizualizace HMI WinCC TIA

vizualizace HMI WinCC Flexible

pro starší systémy SIMATIC S7 a SIMATIC S5

vizualizace HMI ProTool Pro CS

 

Vizualizace

Vizualizace, nebo-li zobrazení, znázornění, indikace, je způsob jakým je možno předávat informace o stavu zařízení obsluze - člověku. Z hlediska funkčnosti by vizualizace měla být jednoznačná a nezaměnitelná. S vizualizací přímo souvisí i ovládání, kterým obsluha zařízení ovládá, tedy určuje jeho činnost. Vizualizace i ovládání prošlo několika stupni vývoje od jednoduchého tlačítkového ovládání a optické (žárovkové) signalizace (pro svoji jednoduchost a jednoznačnost se používá dodnes), přes číslicové a textové displeje s klávesnicí až po velkoplošné grafické displeje s dotykovým ovládáním.
 

Služby

Nabízíme vytvoření komunikačního rozhraní mezi člověkem (obsluhou) a strojem (technologií), Human Machine Interface (HMI SCADA), a to aplikace podle požadavků zákazníka s možností zadávání hodnot pro nastavení činnosti stroje, linky, technologie a výstupem hodnot ze zařízení, poskytování informací o stavu zařízení, poruchách, diagnostiky. Dále zobrazení průběhů analogových hodnot (teplota, tlak ...), archivaci hodnot, poruch, změn v nastavení, tiskové výstupy přímo z ovládacích panelů (není nutno používat PC), vzdálený přístup resp. distribuované informace na síti.
 

Typy vizualizace

Pro jednoduché ovládání nabízíme tlačítkové panely s velkoplošnými LED diodami, pro menší stroje textově-graficky orientované ovládací panely, přes střední rozsah aplikací s dotykovými panely a ovládací panely kombinované s dotykovou obrazovkou až po velké a rozsáhlé aplikace s multifunkční panely nebo vizualizaci na PC.
 

Volba prostředků vizualizace

Volba závisí na požadovaném rozsahu zadávaných a zobrazovaných hodnot, umístění na rozvaděč, mobilní provedení, provedení jako PC stanice, podle četnosti přístupu obsluhy k zařízení, s klávesnicí/bez klávesnice a podle dalších požadovaných funkcí vizualizace (tisk, archivace a jiné ...
HMI TP tlačítkové panely
HMI Basic - dotykové (TP) a dotykové panely s klávesnicí (KTP)
HMI Comfort - dotykové (TP) a dotykové panely s klávesnicí (KTP)
HMI přenosné panely
NAHORU
 
 
■ Názvy produktů, výrobků, zařízení, software a jiné jsou registrovanými obchodními značkami ® společnosti SIEMENS AG ■ Vyobrazení produktů převzato z obrazové databáze © Siemens AG 2016, All rights reserved ■ Všechna práva vyhrazena - © Ing. Petr Halíř, HaPeSoft s.r.o. 2001-2016 ■ Stránky používají technologii cookies. Dalším používáním stránek vyjadřujete souhlas s jejich užitím. ■